YENİ FİKİROLUŞTUR
Koç Topluluğu'nun kurucusu merhum Vehbi Koç tarafından 1928 yılında kurulan Otokoç Otomotiv, Türkiye'nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketidir.

Otokoç Otomotiv'in temelini oluşturan ve Koç Holding'in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç A.Ş.'nin temelleri "Ford Motor Company" acentalığının alınmasıyla Ankara'da atıldı. 2001 yılında, daha önce ayrı tüzel kişilikler altında otomotiv perakendeciliği alanında faaliyetini sürdüren Koç Holding'e ait Ford şirketleri Otokoç, Fiat şirketleri de Birmot çatısı altında birleştirildi. 2005 yılında Otokoç ve Birmot'un yönetim birleşmesi, sonrasında Avis'in dahil olması, 2007 yılının Haziran ayında Budget Türkiye lisans anlaşmasının imzalanması ve aynı yılın Kasım ayında tüm yapının Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş. adı altında tek tüzel kişilikte birleştirilmesi ile bugünkü yapı oluştu. 2015 yılında ise dünyanın en büyük araç paylaşım kulübü olan Zipcar'ı da bünyesine dahil ederek büyümesine devam etmiştir.

Bugün 87. Yılını geride bırakan Otokoç Otomotiv, sektörde yön gösterici misyonu ve yenilikçi vizyonu ile birlikte inovasyon ve teknolojiyi uygulamakta öncü olmuştur.

 

Misyonumuz

Rekabetüstü uygulamalarla müşteri, çalışan ve hissedara değer katarak sektörde öncü olmak için varız.
 


Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada ve her işbiriminde lider olmak.
 

 

Değerlerimiz

- Müşteri odaklıyız
- Etik değerlere saygılıyız
- Topluma ve çevreye duyarlıyız
- Çalışanımıza değer katarız
- Hedef odaklıyız
- Öncü ve yenilikçiyiz


Kritik Başarı Faktörlerimiz

- Markanın gücü ve Tedarikçilerle olan ilişkiler
- İmaj ve Güvenilirlik
- İK uygulamaları
- Teknolojik altyapı
- Rekabet gücü & Hızlı reaksiyon
- Müşteri memnuniyeti
- Kurumsal yapı
- Finansal güç